وقتی از ایران خارج می شدم با خودم گفتم می روم؛ می بینم، می سنجم. اگر شد می مانم و اگر نه بر می گردم. فکر می کنم خیلی ها هم با همین فکر از ایران بیرون رفته اند. در واقع این فکر کمک می کند که از شدت حجم واقعه ی پیش رو بکاهید و به شکل یک تجربه ی برگشت پذیر بهش نگاه کنید چون مغز ادم از چیزهای برگشت پذیر کمتر می ترسد. واقعیت این است که مهاجرت ( از نوع ایرانی آن) پروسه ی بی بازگشتی ست. ایرانی های زیادی به کار سیاه و حتی شستن زمین هم رضایت می دهند تا برنگردند. واقعیت این است که وقتی به راه رفتن توی محیط ازاد عادت کردید برایتان زندگی در شهری که هرکه از راه رسید بتواند جلویتان را بگیرد و ارشاد کلامی تان کند سخت می شود. وقتی به قطارهای خالی که سر ساعت می رسد؛ به نظم؛ به قانون به هوای پاک و بدون پارازیت، به اینترنت پر سرعت بدون فیلتر؛ به رانندگی خوب؛ غذای خوب، شراب خوب و لباسهای رنگی خوب عادت کردید دیگر نمی توانید روال سایق را قبول کنید. دوستان زیادی داشتم که بعد از ده سال به ایران برگشته اند و بیشتر از چند هفته دوام نیاورده اند. آنهایی هم که ماندگار شده اند برای همیشه مثل کبوتر دو برجه بین این و آن معلقند. پیش از این که مهاجرت کنید به این فکر کنید که این تصمیم برای همیشه زندگی شما را تغییر خواهد داد.

مشاوره اعزام فکر ,اند ,هم ,ی ,کند ,عادت ,که مهاجرت ,این فکر ,عادت کردید ,واقعیت این ,این استمنبع

سلام به همه ی هموطنای عزیز .

هفتم: باز آمدنی نیست، چو رفتی رفتی

همچنان می گذرد

ششم: مرز

چهارم : هیچ کس زبانش خوب نیست

سوم: تند بروید تنها بروید، دور بروید با هم

پنجم: پول

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

وی پی اس کرکی فروشگاه اینترنتی گل سنگ دانلود فایل های کمیاب معرفی کالا فروشگاهی مرکز فروش مینی ویدئوپروژکتور مدل T1 plus تیم آلفا دانلود آهنگ جدید قصه شب فروشگاه خرید تره